Verimliliği arttırmak
OPER’LE KOLAY

OPER, manuel olarak kağıt üzerinde sürdürülen prosedürleri, dijital ortama çevirerek gerçek zamanlı yönetilmesini sağlayan bir yazılımdır.

Mobil cihazlara kurulan aplikasyonu aracılığı ile anlık veri akışı sağlayarak çoklu lokasyonlardaki tüm operasyon süreçlerinin eşzamanlı yürütülmesini sağlar.

Bu sistem iki alt bölümden oluşmaktadır.

Oper Kokpit

KOKPİT

İlk bölümü, web tabanlı bir uygulama olan Kokpit ekranıdır. İstediğiniz yerden kokpit ekranınıza bağlanarak, fabrikanızın tüm süreçlerini ve planlamalarını anlık olarak kontrol edebilir, gerçek zamanlı iş atamaları yapabilirsiniz. İş atamalarının sonuçlarını ise kokpit ekranınızdaki raporlama bölümünde kolaylıkla görüntüleyebilirsiniz.

Oper Mobil

MOBİL

İkinci bölümü ise saha faaliyetlerini yönetebileceğiniz mobil uygulamasıdır. Kokpit ekranından oluşturulan iş görevlerini, mobil uygulamadan uygulayabilirsiniz. Canlı verilerinizi manuel bir şekilde kağıda yazmaya ihtiyaç duymadan, dijital olarak veriyi toplayıp, otomatik bir şekilde size iş ataması yapan kişiye raporunuzu ulaştırabilirsiniz.

Sistem bunlara ek olarakta OFFLINE olarakta çalışabilmektedir. Sistem online olduğu zaman içerisinde kaydettiği verileri direk sisteme aktarır. Bu şekilde saha faaliyetlerinde hiçbir türlü duraksama yaşanmaz.

OPER Gerçek Zamanlı Prosedür Yönetimi

OPER entegrasyonu dört ana aşamadan oluşur;

Alternate Text

Tanımlama: Sistemde kullanılacak ana veriler tanımlanır. Web tabanlı serverı üzerinden varlık oluşturulur. Varlıkların belirli gruplara aktarımı ya da gruplardan ayrımı yapılabilir.

Planlama: Hangi prosedürü / kim / ne zaman / hangi varlık gibi planları yürütür. Web tabanlı serverı üzerinden varlıkların prosedürleri sahaya aktarımı gerçekleştirilir. Bir görev düzeni oluşturulur.

Alternate Text
Alternate Text

Yürütme: Prosedürlerin mobil ortamda yürütülmesi sağlanır. Sistemin düşünmeye ihtiyacı yoktur. Oluşturulan görevler sahalardaki mobil uygulamalara aktarılmıştır. Zaman ve görev sıralamasına göre o size ne yapacağınızı gösterir

Raporlama: Uygulama üzerinde raporlar oluşturulur. Mobil uygulama ile toplanan veriler sayesinde sistemde rapor oluşturulur . Kokpit ekranından kullanıcı raporlara kolayca erişim sağlayabilir

Alternate Text

Oper, sektör ve süreçlerden bağımsız olarak, talimatlara bağlı fonksiyonların uygulama içinde kolayca tasarlanması ile her çeşit prosedürün yönetimi için kullanılabilir. Mobil cihazlara kurulan aplikasyon, gerçek zamanlı veri akışı sağlayarak tüm operasyon süreçlerin anlık takip edilebilmesini sağlar. Mobil uygulamalar aynı zamanda uygulayıcıları önceden tanımlanmış prosedürlerin akışı için yönlendirerek, tüm adımların detayları hakkında görsel, metin ve örnek videolar ile bilgilendirir.